9.10.2021 - ŻWIREK.... BEZCENNY DAR DLA KOCIAKÓW OD PANA OSKARA 😽😘❤️

Można pomóc pabianickim kociętom poprzez zbiórkę na https://zrzutka.pl/pakietkociaka albo darowując potrzebne produkty, np. ŻWIREK :)
To element strategiczny w naszych codziennych poczynaniach. Bez niego nie da się utrzymać czystości w kocich pałacach - czy to u małych, czy u dużych mruczaków. Zawsze potrzebny. I zawsze go za mało...
Żwirek, który wypełnia kocie kuwety może być z różnych surowców: najprostszy z nich to po prostu piasek, ale mogą to być także inne minerały (bentonit, zeolit), przetworzone rośliny (włókna roślinne, drewno, ziarna kukurydzy itp.) czy silikon. Są koty, które wszystkie te warianty ignorują i życzą sobie załatwiać się do suchej kuwety lub wypełnionej gazetami czy papierem toaletowym - takie przypadki też już spotkaliśmy.
Jeśli kot nie chce się załatwiać w kuwecie to w pierwszej kolejności należy wymienić aktualnie zastosowane podłoże na inne i poobserwować jak nasz mruczak na to zareaguje. Często bowiem przyczyną problemu jest fakt, że dane podłoże po prostu kotu nie odpowiada z jakiegoś powodu.
Pamiętajmy, że jakiekolwiek byłoby to podłoże, kocia kuweta zawsze musi być czysta, regularnie myta i dezynfekowana, odpady usuwane najlepiej po każdym użyciu toalety przez kota, a żwirek uzupełniany do takiego poziomu, aby kot mógł w nim swobodnie wykopać niewielki dołek.
...A wracając do dzisiejszego prezentu...
Jak co roku Pan Oskar sprawił nam radość zaopatrując nasze domy tymczasowe w solidny zapas żwirku. DZIĘKUJĄ pabianickie koty i my, którzy się nimi codziennie opiekujemy!